• Meer dan 50.000 producten
  • Ruim 40 jaar ervaring
  • Dé lableverancier voor laboratoria en onderwijs

Mortier en vijzel

De mortier en vijzel: een hulpmiddel dat al eeuwenlang wordt gebruikt voor het fijnmalen en mengen van stoffen. Ontdek dit klassieke duo hier!

Filters

Sorteer artikelen op
VOS Mortier en Vijzel porselein
meerdere uitvoeringen
Vanaf € 2,20

Niet gevonden wat je zocht?

VOS instrumenten heeft meer dan 50.000 producten in het assortiment.


NEEM CONTACT OP

De geschiedenis van de mortier en vijzel

Voor de geschiedenis van de mortier en vijzel moeten we helemaal terug naar de oudheid. In de Egyptische, Griekse en Romeinse tijd werden ze namelijk al gebruikt om kruiden en mineralen fijn te malen voor medicinale en culinaire toepassingen. En in de middeleeuwen waren mortieren en vijzels onmisbaar in apotheken voor het bereiden van medicijnen.

Vandaag de dag zien we ze nog steeds in de keuken, maar zeker ook in het lab. Want met de opkomst van de moderne wetenschap bleef het gebruik van mortier en vijzel bestaan: vooral voor chemische, biologische en technische toepassingen.

3 practicumvoorbeelden met mortier en vijzel

Omdat mortier en vijzel nog steeds gebruikt worden in het laboratorium, zijn ze ook nog onderdeel van het wetenschappelijk onderwijs. Om de basis van materiaalkunde en bereidingstechnieken te leren, bijvoorbeeld. Wij geven je inspiratie met de volgende 3 practicumvoorbeelden:

  1. Een demonstratie oplosbaarheid en reactiesnelheid, waarmee je aantoont hoe deeltjesgrootte invloed heeft op chemische reacties. Maal krijt (calciumcarbonaat) fijn, en vergelijk de reactiesnelheid met zoutzuur bij grove en fijngemalen stukjes.
  2. Een practicum materiaalkunde, met als doel pigmentbereiding voor verf. Laat leerlingen natuurlijke materialen zoals bessen of houtskool fijnmalen in een mortier en vijzel om verfstoffen te extraheren.
  3. Een intro voedseltechnologie, waarin leerlingen kruiden en specerijen malen om te begrijpen hoe de structuur van ingrediënten de smaak beïnvloedt. Met als leuke extra op het einde: hun eigen kruidenmix!
Een mortier en vijzel kopen? Ga voor ons VOS-label!


Wil je een mortier en vijzel kopen voor jouw practicum scheikunde, biologie, laboratoriumtechniek, verzorging of voedseltechnologie? In ons assortiment vind je porseleinen mortieren en vijzels in verschillende formaten, van ons eigen VOS-label. Het porselein is bestand tegen de wrijving bij het fijnmalen van harde materialen, tegen zure stoffen en tegen zowel hoge als lage temperaturen.

Het voordeel van het VOS-label? Een altijd supervoordelige prijs, een goed garantiebeleid en een snelle verzending. Want alles van ons VOS-label komt direct uit eigen voorraad. Heb je nog andere praktijklesmaterialen nodig? Die vind je ongetwijfeld ook tussen de ruim 50.000 artikelen in onze webshop. En natuurlijk helpen wij je ook met vragen, je bestelling of inspiratie voor jouw curriculum. Neem gerust contact met ons op, de VOS-praktijkonderwijsexperts staan voor je klaar!

Bestellijst

Uw winkelwagen is leeg.